0
+48 887 220 550

Dezynfekcja XXI wieku

12/10/2020

DEZYNFEKCJA W BIUROWCACH

Dobrze jest zacząć od części wspólnych.

DEZYNFEKCJA W BIUROWCACH

Biurowce – miejsca, gdzie dziennie może przebywać od kilkudziesięciu do kilkuset osób. Przechodzimy korytarzami, jeździmy windami, przebywamy z pomieszczeniach klimatyzowanych, bez dostępu powietrza z zewnątrz – wszystko to sprzyja gromadzeniu i namnażaniu się bakterii, wirusów, alergenów i innych drobnoustrojów chorobotwórczych.
Tam, gdzie są skupiska dużej ilości ludzi, łatwiej jest o infekcje i różnego rodzaju zakażenia. Cieszy nas, gdy zarządcy budynków biurowych i właściciele firm zdają sobie z tego sprawę i zabezpieczają nieruchomości pod względem sanitarnym. Ideałem jest dezynfekcja wszystkich powierzchni biurowych i pomieszczeń w całym budynku. Dobrze jest zacząć od części wspólnych, z których korzystają wszyscy. Halle, korytarze, windy, poręcze, klamki, przełączniki – od tego zaczynamy kontakt z każdym budynkiem, nie tylko biurowym. Planując wykonanie dezynfekcji powierzchni i pomieszczeń należy zastanowić kiedy i w jakiej kolejności będziemy to robić. Biurowce to budynki, w których ludzie przebywają i przemieszczają się praktycznie cały czas, tak więc wyłączenie z użytku jakichkolwiek pomieszczeń może być problemem. Sama aplikacja elektrostatycznym dyfuzorem płynnego preparatu SmartCoat™ jest czynnością szybką, jednak potrzeba 24 godzin, aby naniesiona na powierzchnie fotokatalityczna nanoekopowłoka utwardziła się i mogła skutecznie eliminować z powietrza oraz z powierzchni zanieczyszczenia organiczne i nieorganiczne. Zarządcy nieruchomości sami oceniają, kiedy mogą udostępnić przestrzenie, które będą poddane dezynfekcji, my dostosowujemy się do ich oczekiwań. Zabezpieczenie sanitarne lokali dedykowane jest też właścicielom firm posiadającym biura. Dezynfekcja oparta na nanotechnologii dwutlenku tytanu powodująca samooczyszcznie powietrza przyczynia się do zmniejszenia ilości zachorowań pracowników, poprawia komfort pracy w pomieszczeniach zamkniętych korzystających z częściowo zamkniętego obiegu powietrza i klimatyzacji. Dzięki redukcji alergenów i lotnych związków organicznych emitowanych przez meble, wykładziny i urządzenia biurowe, pracownicy mają lepsze samopoczucie co przekłada się na lepszą wydajność pracy. Po aplikacji SmartCoat™ utrzymanie czystości jest łatwiejsze i tańsze – samooczyszczająca się powierzchnia jest antystatyczna i hydrofilna, odpycha kurz i zabrudzenia.
Wykonując dezynfekcję biura firmy zwiększają swoją renomę, są postrzegane jako pracodawcy  stosujący najnowsze rozwiązania i technologie w celu zwiększenia bezpieczeństwa pracowników i ich klientów. Skuteczność działania nanodezynfekcji to 12 miesięcy.

Wstecz