0
+48 887 220 550

Dezynfekcja XXI wieku

23/03/2021

ŻYJ W CZYSTYM POWIETRZU - MASZ WPŁYW

Nowa normalność...

ŻYJ W CZYSTYM POWIETRZU - MASZ WPŁYW

Rok temu wielu z nas ucieszyło się z możliwości wykonywania pracy zdalnie. Pierwsze skojarzenie jakie mieliśmy – trochę zwolnię, odpocznę… Myśleliśmy wtedy - nie muszę zrywać się skoro świt, nie tracę czasu na dojazd, nie maluję się, nie golę, zakładam miły dresik i pracuję we własnym tempie, tak jak lubię. Wydawało się wówczas, że to układ idealny. Może będzie  czas na przeczytanie zaległych książek, zrobienie ciągle odkładanych porządków, regularną aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie, bo będzie więcej czasu dla siebie. Może… 

 

Minął rok i już widzisz, że z tych założeń niewiele wyszło. Owszem, był dresik na luzie i … to tyle. Pracowaliśmy więcej, nagle zauważyliśmy, że mamy dzieci, którym trzeba poświęcić dużo uwagi, zdrowe odżywianie pochłania jednak sporo czasu, a na przyjemności to jakoś brakowało już doby. Nie wspomnę już o relacjach z najbliższymi, bo każdy potrzebuje swojej przestrzeni i samotności, a o to jest teraz najtrudniej. Wszyscy jesteśmy już zmęczeni, tęsknimy za ludźmi, naszymi biurami, wyjściami na miasto, a nasze ukochane pociechy najchętniej oddalibyśmy do adopcji. Dzieci też źle to znoszą, bo kto dawniej słyszał „Mamo, tato ja chcę do szkoły”?

 

Niestety nie zanosi się szybko na zmiany. Jesteśmy zamykani, otwierani, zamykani na trochę, otwierani na chwilę, bo… ciągle niebezpiecznie. I ciągle z tyłu głowy jest strach o zdrowie swoje i najbliższych. Powinniśmy oswoić się z nową rzeczywistością. Chcemy wrócić do dawnego życia, ale ten powrót będzie już na nowych warunkach. Maseczki, dystans to już znamy, a teraz powinniśmy zacząć myśleć o otoczeniu w jakim przebywamy, to powinno stać się standardem, bo do mycia rąk już nie trzeba nikogo przekonywać. Musimy wspólnie zadbać o CZYSTE POWIETRZE wokół nas, w miejscach pracy i placówkach edukacyjnych naszych dzieci. Nie powinniśmy się bać idąc po zakupy, korzystając z wizyt lekarskich w realu, załatwiając sprawy w urzędach czy bankach.

 

Ktoś powie, przecież nie mamy na to wpływu. Ale czy na pewno? Są obecnie metody dezynfekcji pomieszczeń i oczyszczania powietrza oparte na nowych technologiach, wykorzystujące naturalne, ekologiczne procesy fotokatalizy. Zastosowanie membran fotokatalitycznych  Smart Coat czy oczyszczaczy powietrza VENUTS z filtrami katalitycznymi powoduje eliminację zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych. Usuwane są bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby, smog, lotne związki organiczne oraz neutralizowane są zapachy. Skuteczność działania nanopowłok to 2 lata, tak więc podchodząc do tematu ekonomicznie, jest to obecnie jedna z najtańszych metod dezynfekcji pomieszczeń i oczyszczania powietrza.

Warto więc zapoznać się z tymi metodami i przekonać do nich swoich pracodawców, rady rodziców w szkołach, przedszkolach czy zapytać lekarza do którego chodzisz, w jaki sposób dba o dezynfekcję w swojej przychodni. 

Stosowanie nanodezynfekcji nie jest jeszcze w naszym kraju standardem, ale możesz przyczynić się do jej rozpowszechniania. Masz więc wpływ na to, w jak czystym powietrzu będziesz przebywać Ty i Twoi najbliżsi. Zacznij od swojego „podwórka”.

Wstecz